Ланде Д.В., Л╕ненко Ю.О.
Обмеження доступу до ╤нтернету у св╕т╕: мережева модель
// ╤нформац╕йне право: сучасн╕ виклики ╕ напрми розвитку: Матер╕али першо╖ науково-практично╖ конференц╕╖. 18 жовтня 2018 р., м. Ки╖в. / Упоряд. : В.М. Фурашев, С.Ю. Петря╓в. - Ки╖в : Нац╕ональний техн╕чний ун╕верситет Укра╖ни .Ки╖вський пол╕техн╕чний ╕нститут ╕мен╕ ╤горя С╕корського. Вид-во "Пол╕техн╕ка". - 2018. - C. 50-54.
 

На цей час у багатьох кра╖нах св╕ту ╕снують обмеження доступу громадян до ╕нтернет-ресурс╕в, зокрема соц╕альних мереж ╕ месенджер╕в. Це явище п╕дляга╓ всеб╕чному досл╕дженню. Св╕това система обмежень доступу до ╕нтернет-ресурс╕в може бути предметом вивчення у рамках правово╖ науки та соц╕олог╕╖. Для зд╕йснення анал╕зу стану обмежень в ╤нтернет╕ до цього часу не вистачало ╕нструментальних засоб╕в, програмних модул╕в ╕ методик, що надаються експертам.

У робот╕ представлено нову ╕нформац╕йну мережеву технолог╕ю ╕ методолог╕ю побудови та формального досл╕дження мережевих обмежень доступу до ╕нтернет-ресурс╕в.

Представлена технолог╕я дозволя╓ ранжирувати ╕нтеренет-ресурси та держави за р╕внем обмеження перших ╕ншими.

Мережева технолог╕я також дозволя╓ виявляти кластери (класи) кра╖н за р╕внем обмеження доступу до ╕нтернет-ресурс╕в, видаляти класи найб╕льш корельованих держав (на розглянутому приклад╕, зокрема, Рос╕я та ╤ран).

Зм╕стовне пояснення обмеження доступу до соц╕альних мереж та ╕нших ╕нтернет-ресурс╕в у кожному випадку ╜рунту╓ться на нормативно-правових актах окремих кра╖н.

Text in PDF


[an error occurred while processing this directive][an error occurred while processing this directive] File not found. [an error occurred while processing this directive]