Корж ╤.Ф., Ланде Д.В., Лихоступ С.В.

Консол╕дована система нормативно-правово╖ ╕нформац╕╖ в умовах децентрал╕зац╕╖ державно╖ влади в Укра╖н╕ - нев╕д'╓мна складова демократ╕╖ : монограф╕я / ╤. Ф. Корж, Д. В. Ланде, С. В. Лихоступ ; за заг. ред. ╤. Ф. Корж. - Ки╖в; Одеса : Фен╕кс, 2020. - 388 с.

Колективна монограф╕я присвячена: теоретичним ╕ практичним ╕нформац╕йно-правовим проблемам щодо доступу громадян Укра╖ни до нормативно-правово╖ ╕нформац╕╖; питанням реформування сусп╕льних в╕дносин у процес╕ децентрал╕зац╕╖, як на центральному, так ╕ мун╕ципальному р╕внях; досл╕дженню стану орган╕зац╕йно-правових основ осучаснення м╕сцевого самоврядування (реформування представницьких орган╕в, надання ними адм╕н╕стративних послуг громадам, вза╓мод╕╖ публ╕чних орган╕в з громадянським сусп╕льством, стану впливу децентрал╕зац╕╖ на рег╕ональн╕ в╕дносини, трансформац╕╖ сусп╕льних в╕дносин у процес╕ утворення об.╓днаних територ╕альних громад тощо).
У монограф╕╖ розкрито ╕нформац╕ю як основу ╕нформац╕йного сусп╕льства, як механ╕зм комун╕кац╕╖ публ╕чно╖ влади з сусп╕льством; обгрунтовано важлив╕сть в╕льного доступу громадян до правово╖ ╕нформац╕╖ (включаючи публ╕чну ╕нформац╕ю у форм╕ в╕дкритих даних); досл╕джено механ╕зми доступу до в╕дкритих даних; розкрито та проанал╕зовано стан ╕ напрями цифрово╖ трансформац╕╖ (цифров╕зац╕╖) Укра╖ни.

В робот╕ проанал╕зовано функц╕онування р╕зних вид╕в ╕нформац╕йних технолог╕й ╕нформування громадян з правових питань, а також напрацьовано основн╕ напрями зд╕йснення консол╕дац╕╖ нормативно-правово╖ ╕нформац╕╖ в Укра╖н╕. Робиться висновок, що найб╕льш оптимальним механ╕змом правового ╕нформування громадян ма╓ стати нац╕ональна консол╕дована система нормативно-правових акт╕в, створена на баз╕ веб-порталу Верховно╖ Ради Укра╖ни.

Link

Prof Lande publication