Андрущенко В.Б., Балагура І.В., Ланде Д.В.
Інформацінійні ресурси доступу та обміну науковою інформацією, системи ідентифікації науковців - можливості, недоліки, переваги
/ Information Resources for Scientific Information Access and Exchange, Identification of Scientists - Opportunities, Disadvantages, Benefits
//
Информационные технологии и безопасность. Материалы XVI Международной научно-практической конференции ИТБ-2016.
- К.: ИПРИ НАН Украины, 2017. - С. 180-191.
// CEUR Workshop Proceedings (ceur-ws.org). Vol-1813 urn:nbn:de:0074-1813-0. Selected Papers of the XVI International Scientific and Practical Conference "Information Technologies and Security" (ITS 2016) Kyiv, Ukraine, December 1, 2016. - pp. 62-67.
[http://ceur-ws.org/Vol-1813/paper9.pdf]
[an error occurred while processing this directive][an error occurred while processing this directive]
File not found.
[an error occurred while processing this directive]
- Проведено порівняльний аналіз наукових інформаційних ресурсів, які є доступними для користування в Україні, серед безлічі ресурсів для більш детального аналізу обрано безоплатні Google Scholar та ScienceDirect.
- Відповідно до отриманих даних можна зауважити, що системи є подібні у доступі до інформації, жодна не передбачає створення власного профілю користувача для доступу до інформації, доступ є необмежений, порівняно із зареєстрованими у системах користувачами. І в той же час кожен зареєстрований користувач отримує додаткові пріоритети у вигляді можливості збереження отриманої і скорегованої в результаті пошукових операцій інформації.
- Пошук інформації в системі Google Scholar є спрощеним, і в той же час сервіси Science Direct пропонує користувачеві одразу кілька параметрів для здійснення пошуку.
- Представлення інформації згідно пошуку є подібним і в той же час доступ до інформації про абстракт та основні результати в системі Science Direct є доступними зі сторінки результатів пошуку і не вимагають додаткових кроків.
- Сортування публікацій у системі Science Direct є досконалішим, що дозволить уникнути певних етапів алгоритму при реалізації методології розширення можливостей систем.
- Можливості уточнення пошуку за тегом є реалізованими більш орієнтованими на користувача і дозволяють за рахунок чітких уточнень швидше отримати інформацію для реалізації запланованих надбудов.
Исходные данные
|