Сулема О.К., Ланде Д.В. Досл╕дження критер╕╖в центральност╕ в ╕╓рарх╕чних мережах

// Информационные технологии и безопасность. Материалы XV Международной научно-практической конференции ИТБ-2015. - К.: ИПРИ НАН Украины, 2015. - C. 219-223.

File not found.

У багатьох прикладних галузях та сферах науки ╕ техн╕ки задач╕ анал╕зу тополог╕╖ мереж╕ та досл╕дження особливостей ╖╖ вузл╕в мають досить важливе значення. Зокрема, до таких галузей можна в╕днести ╕нформац╕йну безпеку, орган╕зац╕йне управл╕ння, терм╕нолог╕чн╕ онтолог╕╖, генеалог╕чн╕ досл╕дження тощо. Саме тому задач╕, пов.язан╕ з анал╕зом граф╕в мереж, ╓ та залишатимуться актуальними ще на довгий пер╕од часу.

Було визначено характеристики центральност╕ у ╕╓рарх╕чному граф╕ та проведено анал╕з алгоритм╕в ╕ п╕дход╕в до обчислення цих характеристик центральност╕. Було розглянуто деяк╕ з критер╕╖в центральност╕ вершин та проанал╕зовано окрем╕ графи, на прикладах показано, що не вс╕ критер╕╖ ╓ екв╕валентними у випадку ╕╓рарх╕чних граф╕в. Разом з цим, математично доведено, що для ╕╓рарх╕чних граф╕в критер╕й центральност╕ за ексцентриситетом ╕ критер╕й м╕н╕мально╖ к╕лькост╕ р╕вн╕в, а також критер╕й центро╖дност╕ ╕ критер╕й м╕н╕мального середнього шляху можна вважати в загальному випадку екв╕валентними. Були визначен╕ методи багатокритер╕ального оц╕нювання центральност╕ з метою отримання оптимального результату, що в╕дпов╕да╓ прикладн╕й задач╕.

PDF

HOME