Ланде Д.В., Андрущенко В.Б., Балагура ╤.В.
В╕к╕-╕ндекс популярност╕ автор╕в наукових публ╕кац╕й

// Ре╓страц╕я, збер╕гання ╕ обробка даних, 2016. - Т. 18. - N 4. - С. 44-54.
[an error occurred while processing this directive][an error occurred while processing this directive] File not found. [an error occurred while processing this directive]

В публ╕кац╕╖ запропоновано новий ╕ндекс оц╕нки популярност╕ автор╕в наукових статей, що розрахову╓ться на баз╕ анал╕зу ╕нтернет-енциклопед╕╖ Wikipedia (Wikipedia Index - WI). На в╕дм╕ну в╕д загальноприйнятих ╕снуючих ╕ндекс╕в цитування, наведений ╕ндекс дозволя╓ оц╕нити не т╕льки популярн╕сть автора, як при розрахунку загально╖ к╕лькост╕ цитувань або специф╕чний ╕ндекс Х╕рша, що част╕ше застосову╓ться для оц╕нки наукового р╕вня автор╕в. Даний ╕ндекс дозволя╓ оц╕нити популярн╕сть автора, його вплив в самому популярному "ареал╕ знань" в ╤нтернет╕ - в енциклопед╕╖ Wikipedia. Запропоновано розраховувати В╕к╕-╕ндекс т╕льки в рамках предметно╖ област╕, що з одного боку, дозволить уникнути помилкового розрахунку для однофам╕льц╕в, а з ╕ншого боку - для забезпечення повноти охоплення вс╕╓╖ предметно╖ област╕.

В робот╕ запропоновано алгоритми ╕ технолог╕я розрахунку В╕к╕-╕ндекс шляхом зондування мережево╖ енциклопед╕╖, наведен╕ приклади розрахунку цього ╕ндексу для в╕домих вчених, а також пропону╓ться методика побудови ╕нформац╕йних мереж . моделей предметних областей на баз╕ автоматичного мон╕торингу та анал╕зу мережевих ╕нформац╕йних ресурс╕в дов╕дкового характеру. В робот╕ розгляда╓ться мережа понять, як╕ в╕дпов╕дають заголовкам статей мережево╖ енциклопед╕╖ Wikipedia.

Ключов╕ слова: Wikipedia, Оц╕нка популярност╕ автор╕в, В╕к╕-╕ндекс, ╤нформац╕йн╕ мереж╕, Предметн╕ област╕

PDF
HOME