Оброблення надвеликих масив╕в даних (Big Data) : навчальний пос╕бник.
/ Д.В. Ланде, ╤.Ю. Субач, А.Я. Гладун.
/ - Ки╖в 2021. - 168 с. ISBN 978-966-2344-83-7

Навчальний пос╕бник "Оброблення надвеликих масив╕в даних (Big Data)" включа╓ основн╕ положення концепц╕╖ "великих даних", технолог╕╖ оброблення масив╕в даних надвеликих обсяг╕в, методи створення ╕нформац╕йних систем, що працюють з "великими даними", приклади практичного застосування результат╕в обробки "великих даних", а також широке коло питань, пов.язаних з практикою обробки та анал╕зу "великих даних".

У пос╕бнику розглянуто питання застосування метод╕в ╕нтелектуального анал╕зу даних до великих обсяг╕в даних (Big Data). Проанал╕зован╕ в╕дпов╕дн╕ програмно-╕нструментальн╕ засоби, у тому числ╕, потужна система обробки великих даних Hadoop, пошукова система Elasticsearch, система обробки графових баз даних Neo4j, сучасна NoSQL система управл╕ння базами даних MongoDB. Для закр╕плення навчального матер╕алу в пос╕бнику наведен╕ приклади програм мовою Python.

Видання призначене курсантам ╕нституту, що здобувають осв╕ту за другим (маг╕стерським) р╕внем за спец╕альн╕стю 122 "Комп'ютерн╕ науки". Може бути також корисним вс╕м, хто самост╕йно хоче засво╖ти методи та технолог╕╖ оброблення "великих даних" - курсантам, студентам, асп╕рантам, спец╕ал╕стам техн╕чних спец╕альностей та програм╕стам.